Арсенал и Ливърпул оправдаха очакванията за страхотен сблъсък, завършвайки наравно 2:2 в дербито помежду си.

Зрелище, което обаче не помогна особено на двата тима, защото именно това бе резултатът, на който се надяваха в лагера на шампионите от Манчестър Сити. От днес с изтичането на деветия кръг във Висшата лига, непобеденият до момента Манчестър Сити има 23 пункта, Ливърпул е с 22, а Арсенал е трети с 18, колкото има и четвъртият Астън Вила.

Особено важна днес бе победата за домакините от Арсенал, които сякаш бяха по-настоятелни в атакуващите си действия в по-голяма част от мача. Те на два пъти успяваха да поведат в резултата, но в крайна сметка не пречупиха Ливърпул на Арне Слот.

Букайо Сака даде перфектния старт за артилеристите с гол още в деветата минута на срещата, но Върджил ван Дайк успя да изравни десет минути по-късно.

Арсенал имаше няколко добри шанса до края на полувремето, а в 43-ата минута "артилеристите" отново излязоха напред в резултата. Деклан Райс центрира, а испанският национал Микел Мерино вкара дебютното си попадение във Висшата лига, като първоначално останаха съмнения за засада.

Реферите зачетоха попадението, но се наложи дълго преразглеждане с ВАР, защото наистина ставаше въпрос за милиметри. В крайна сметка бе решено, че макар и с много малко, Ван Дайк покрива засадата и голът бе зачетен.

Снимка: Getty images

Този резултат остана до последните 10 минути, когато домакините вече усещаха, че могат да вземат този изключително ценен успех, но Мохамед Салах бе на друго мнение.

В 81-ата минута той се разписа за 2:2, а което донесе сякаш логичното реми в това дерби, от което обаче победителят се оказа отборът, гледащ пред телевизорите - Манчестър Сити.