Белгия спечели с 3:2 като гост на Германия, а макар да става дума за приятелски мач, то футболистите на Доминик Тедеско и техните фенове със сигурност ще бъдат доволни от успеха. Който е първи за страната срещу Бундестима от 1954 година насам.

След това германците в серия от 16 последователни мача без загуба срещу този съперник (15 победи и 1 равенство), но всичко приключи днес.

Началото за "червените дяволи" бе свръхзвуково. Те шокираха домакините с два светкавични гола и след по-малко от 10 минути игра вече бяха напред с 2:0. Всъщност това, че поведоха с две попадения след само 8:26 минути им даде най-бързия подобен аванс от близо две десетилетия насам.

За последно белгийците бяха повеждали с два гола за по-кратко време срещу Алжир през 2003-а (7 минути).

Яник Ферейра-Караско нахлу на скорост по левия фланг на белгийската атака, елиминира безпроблемно немски защитник и направи Тер Щеген безпомощен с мощен изстрел за 1:0. Малко след това брилянтен пас на Кевин де Бройне разсече немската защита и намери Ромелу Лукаку, който бе безпогрешен за 2:0.

До почивката Германия даде жертва в лицето на Леон Горецка, който се контузи, а две минути преди почивката Никлас Фюлкруг намали от дузпа. Съотборникът на Илия Груев-младши във Вердер (Бремен) отбеляза за шести път в шест мача с националния екип, като нито един друг играч не може да се похвали с подобно постижение през новия век за страната.

Но това надали му е донесло голямо удовлетворение, защото през втората част Белгия окончателно отказа германската съпротива.

Както Фюлкруг, така и Серж Гнабри имаха своите шансове, а Тимо Вернер бе точен, но попадението му в 55-ата минута бе отменено заради засада.

По-малко от четвърт час преди края, в 78-ата минута, Де Бройне сложи точка на спора и след двойно подаване с Леандро Тросар се разписа за 3:1.

Гнабри пък оформи крайното 2:3 три минути преди края.