Бенфика постигна много важна победа с 2:0 в мач №1 от плейофите срещу украинския Динамо Киев в Шампионска лига.

Срещата се игра в полския град Лодз заради невъзможността Динамо да домакинства в родината си, а португалците ще имат солиден аванс за втория мач, като би било малко чудо, ако го изпуснат.

Играчите от Киев излязоха с украинския флаг на гърбовете си в знак на подкрепа на своите сънародници, които воюват и продължиха да играят с ентусиазма, който им позволи да отстранят турския Фенербахче и австрийския Щурм Грац в миналите два кръга.

Бенфика обаче е съвсем друго животно, което не пропусна да накаже грешките. Десният бек Жилберто откри резултата още в деветата минута с много силен удар, при който се получи лек рикошет. В 37-ата минута падна вторият гол, като негов автор бе юношата на "лисабонските орли" Гонсало Рамос след подарък от защитата на съперника.

Реваншът в Португалия е на 23 август и ако Бенфика довърши започнатото, ще се присъедини към Порто и Спортинг в груповата фаза на турнира. Украинците вече имат гарантирано участие с Шахтьор (Донецк).

Това обаче не важи за шампионите на Израел и Сърбия, които направиха страхотен мач в Хайфа. Местният Макаби победи Цървена Звезда с 3:2 в двубой, който мина през два обрата.

Така на реванша в Белград след седмица "звездашите" ще имат тежка задача да заличават гол пасив. Макаби преследва трето влизане в груповата фаза, като последното бе през сезон 2009/10 г.

В другият плейоф от снощи азерския Карабах и чешкия Виктория Пилзен завършиха наравно 0:0 и оставиха всичко за реванша в Чехия.