Берое (Стара Загора) стана вторият клуб в родния елит след ЦСКА 1948, записал две победи в два мача от началото на новия сезон. Заралии дебютираха с новата екипировка на фирмата DryWorld, чието основно рекламно лице е бразилската легенда Роналдиньо и надви с минималното, но напълно достатъчно 1:0 гостуващия тим на Арда (Кърджали), за да продължи с пълен актив след два кръга.

Както в първия кръг срещу Пирин в Благоевград, така и днес победата на старозагроци бе осигурена от Вини Трибуле. Французинът наниза два гола срещу "орлетата", а сега вкара и единственото попадение при успеха над кърджалийския тим. Той откри в 8-ата минута, когато майсторски финтира футболист на Арда и с изстрел от границата на наказателното поле отбеляза попадението, оказало се с цената на победа.

Шест минути по-късно Станислав Иванов върна попадението за гостите, но то не бе зачетено, защото Преслав Боруков бе в засада, а ВАР потвърди това.

Берое удари греда посредством Майк Севайос още в старта на второто полувреме.

Арда се хвърли напред, търсейки изравняване, но не успя да стигне до гол, поне не и от редовна ситуация. За втори път попадение на гостуващия тим бе отменено. Този път Абубакар Тунгара бе в засада, когато отбеляза при добавка в 63-ата минута.

Гостите бяха значително по-активни, но редица отлични спасявания на вратаря Чинели ги отказаха, а също така домакините бяха много дисциплинирани и добре подредени в защита и успяха да устиската втората си победа в два мача досега.