Треньорът на столичния Локомотив - Станислав Генчев, съвсем очаквано бе доста разочаровано след драматичното отпадане в полуфиналите за Купата на България.

"Железничарите" победиха ЦСКА 1948 с 2:1 и пратиха мача в продължения, но три минути преди всичко да отиде към изпълнение на дузпи - в 117-ата, Ивайло Чочев отбеляза гол, с който прати домакините от Бистрица на финал.

Генчев поздрави противника за класирането на финал и призна футболната му класа, но изтъкна едно според него много сериозна грешка на съдията, която е повлияла на крайния изход.

Според Генчев, в продълженията центрланият бранител на ЦСКА 1948 - Елитон, е трябвало да получи втори жълт картон за идентично нарушение, за което малко по-рано и играч на Локомотив бе официално предупреден.

Георги Кабаков обаче не изгони бразилския бранител, а според Генчев това е оказало своето влияние в заключителните минути.

Треньорът на Локомотив не акцентира толкова на дузпата, с която ЦСКА 1948 намали резултата в 27-ата минута, като по думите му по-скоро нарушение е имало, щом то е отсъдено след намесата на ВАР.

"Трябва да признаем класата, която има в отборът на ЦСКА 1948. Опитахме се да компенсираме това с добра отборна игра. Поздравявам футболистите. Има някои малки неща, които накланят играта в нечия посока.

Имаше ситуация, в която Елитон трябваше да получи втори жълт картон. Когато удряш в главата някого, това е нарисуван жълт картон. Не разбирам защо международен арбитър като Кабаков си затвори очите. Като добавим класата на ЦСКА 1948 и Чочев, това накланя везните. Съжалявам много за първия гол. Дали са дузпа, свирили са я дали са я, но най-много ме е яд за втория жълт картон на Елитон. Ако бяхме с човек повече, щеше да е друго.

Всички искаха да се докоснат до финала. Не са играли такива мачове момчетата, мотивацията и концентрацията беше на добро ниво. Изключвам двата момента с двата допуснати гола. Поздравявам публиката, много искахме да играем финал. Секунда разконцентрация и тези малки неща се оказаха решителни.

Опитахме се да успокоим съблекалнята, да привлечем внимание върху нещата на терена. Футболистите направиха това, което трябва да прави всеки футболист - да забравят всичко около клуба. Поздравявам отбора.

Ние днес играхме и за собсвеника Иван Василев. Надявах се да се класираме на финал и той да се върне. Без Иван Василев ще бъде трудно на отбора в елита. Надявам се да се върне. Футболът ще загуби, ако той се оттегли", заяви Генчев.