ПСЖ загуби с 1:3 гостуването си на Ланс във френското първенство в първия ден от новата 2023-а и така авансът на върха на звездния тим е само 4 точки.

Именно северняците са втори и най-близък преследвач на парижани, а с победата в прекия двубой се доближиха максимално до недосегаемия иначе - като ресурс и пари, гранд от столицата.

Пшемислав Франковски откри още в петата минута за домакините на препълнения и наелектризиран "Стад Болар", а само три по-късно Хуго Екитике изравни за гостите.

Те излязоха без Неймар и Лео Меси - аржентинецът още не се е завърнал от родината след празненствата за световната титла, а бразилецът е наказан за червен картон срещу Страсбург на 30 декември (2:1).

Килиан Мбапе бе най-голямата заплаха за домакините, но бе спрян успешно, а при контраатака в 28-ата минута Лоис Опенда пак наказа Донарума - 2:1.

Две минути след началото на второто полувреме Клод-Морис вкара третия гол и Ланс, който има една загуба от началото на сезона, намали аванса на върха на лидера - 40 срещу 44. Трети е Марсилия с 33.

ПСЖ пък губи за първи път във Франция от 20 март.