Нотингам Форест завоюва точка при домакинството си на Челси в среща от 17-ия кръг на Висшата лига - 1:1 на "Сити Граунд".

Рахийм Стърлинг откри резултата за гостите през първото полувреме след голяма доза късмет, като при един рикошет се получи удар в гредата, за да може нападателят да вкара от лесна позиция в 16-ата минута.

През втората част Нотингам игра много силно и уцели греда след силен удар отдалеч на Морган Гибс-Уайт.

Логичното се случи в 63-ата минута, когато Серж Орие вкара след статично положение, което завари отбраната на Челси неподготвена.

Челси отправи само два точни удара в рамките на целия мач, а домакините въпреки че нямаха много владение на топката, 12 пъти стреляха към Кепа, от които пет точни.

Отборът на Греъм Потър е в негативна серия в шампионата, като не може да спечели два мача поред. ТИмът се изкачи до осмо място с 25 точки, но вече е на седем от топ 4.

Нотингам се бори за оцеляването си и се справя добре напоследък, макар и да е 18-и с 14 точки.