Манчестър Сити загуби първи точки в Шампионската лига този сезон. Английските шампиони стигнаха само до 0:0 при гостуването си на Копенхаген, след като играха 60 минути с човек по-малко. За датчаните пък това бе едва втора точка в турнира досега.

Гостите почти моментално вкараха мача в желаното от тях темпо - задържайки топката с продължителни разигравания, а в 6-ата минута Хулиан Алварес, който започна на върха на атаката вместо головата машина Ерлинг Холанд, пропусна първата по-добра възможност. Аржентинецът проби отляво и с удар към далечния ъгъл опита да затрудни противниковия вратар.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Норвежкият голмайстор остана на пейката, след като преди седмица бе в главната роля за 5:0 срещу същия съперник. Това решение на Пеп Гуардиола не бе изненадващо предвид предстоящото дерби с Ливърпул през уикенда.

Само пет минути по-късно "гражданите" имаха повод за радост, която обаче не трая дълго. Родри смълча пълните с гласовити фенове на домакините трибуни, след като с мощен удар по диагонала от 25 метра заби топката право в горния десен ъгъл на вратата. Съдията обаче получи сигнал за преразглеждане с ВАР и отмени попадението заради игра с ръка на Рияд Марез по-рано в атаката.

Топовен шут от движение на Лукас Лерагер в 18-ата минута бе първата по-опасна ситуация за Копенхаген. Изстрелът със сетни сили бе отразен от Едерсон.

Грешникът от незачетения гол Марез се превърна в още по-голям антигерой, след като в 25-ата минута пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Николай Бойлесен. Това бе изпусната дузпа №24 за Сити в ерата "Гуардиола".

Ситуацията за Сити се заплете още повече, когато в 30-ата минута Серхио Гомес събори откъсващ се сам срещу вратаря играч на домакините и след консултация с ВАР бе изгонен с директен червен картон. В оставащите петнадесетина минути не се случи нещо съществено и голове не паднаха.

През второто полувреме Ман Сити се оказа в крайно нетрадиционна роля. В няколко дълги периода от тази част на мача англичаните бяха натикани в собствената си половина от Копенхаген, което не трябва да е изненадващо предвид численото неравенство, но футболистите на Гуардиола дори не успяваха да минат централната линия.

Каталунският специалист пък така и не се решаваше да пусне в игра Холанд. Все пак той направи промяна и четвърт час преди края на терена се появиха Бернардо Силва и Фил Фоудън.

Холанд така и не се появи в игра, а островитяните трябваше да се задоволят само с точка. Сити води в класирането на групата с 10 точки.