Тотнъм и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител в петъчното дерби от английската Висша лига. Пред празните трибуни на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в Лондон двата отбора си отбелязаха по един гол, за да вземат по точка след финалното 1:1, оставило ги на същите места в класирането - съответно пето и осмо.

Мачът не мина и без съдийски грешки, като в последната минута се стигна до дузпа, която в крайна сметка бе отменена след консултация с ВАР. По-рано гостите изравниха отново от дузпа, която е под №23 за тях от началото на миналия сезон - в полза на Юнайтед са отсъдени с 9 повече наказателни удари отколкото за който и да е друг отбор за този период.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

И двата отбора влязоха в мача предпазливо и без особено рискове, което не бе изненада предвид дългата пауза без футбол. Първият удар в една от двете врати бе в 13-ата минута и бе дело на Сон, а преди това пред гостите имаше добра възможност, която обаче бе осуетена от засада на Маркъс Рашфорд.

Именно пред младият английски национал се откри и следващата добра възможност - в 22-ата минута отпката попадна в него след като се отби в защитник на Тотнъм, а той стреля в далечния ъгъл, но Лорис изби с крак.

Нова атака на Юнайтед, този път в 25-ата минута, завъшри със слаб удар по земя на Бруно Фернандеш, а в ответтното нападение лондончани отговориха подобаващо. Стивън Бергвайн размина Фред и Хари Магуайър, влезе в наказателното поле и отправи удар, който мина през ръцете на Давид де Хеа и влетя в мрежата за 1:0. "Червените дяволи" се активизираха след това, но почивката дойде при този резултат.

Второто полувреме стартира по съвсем различен начин от първото - и двата отбора заиграха доста по-бързо, а в основата на всичко по-креативно за Манчестър бе Фернандеш. Португалското зимно попълнение отправи силен удар по земя, който премина на половин метър от дясната греда в 54-ата минута.

Гостите бяха една идея по-настоятелни и в следващите минути, като добри възможности се откриха пред Рашфорд и Марсиал. Френският национал отправи прецизен шут с левия крак, насочен под напречната греда в 66-ата минута, но Лорис отново бе на ниво и изби в корнер.

Манчестър все пак изравни в 81-ата минута, когато резервата Пол Погба бе повален в наказателното поле от Ерик Дайър след поредица финтове. Съдията отсъди дузпа, която бе изпълнена хладнокръвно от Фернандеш, който прати Лорис в обратния ъгъл за 1:1.

В 90-ата минута отново бе отсъдена дузпа за Юнайтед, която обаче бе отменена след консултация с ВАР, на която се видя, че контакт между Дайър и Рашфорд няма. В последната пета минута на продължението Мейсън Грийнууд стреля опасно, но топката отново мина покрай гредата, а след това прозвуча и последния съдийски сигнал.