Мъничкият Райо Валекано взе скалпа на големия Реал Мадрид с 1:0 и съвсем вгорчи последните седмици от сезона на гранда.

Тимът от предградията на столицата, известен с вярната си, сплотена публика, удари по 13-кратните шампиони на Европа с гол на Адри Ембарда в 23-ата минута от дузпа.

Реал игра вяло и отново разочарова напълно. Колосът е с глинени крака особено във втората част на сезона, като в последните четири мача като гост няма победа.

Куриозно, в три поредни двубоя от 15 април насам, Реал гостува из мадридските предградия и квартали на изключително скромните като популярност, постижения и статут Леганес, Хетафе и Райо.

Резултатите?

1:1, 0:0, 0:1.

Разстоянието между стадионите е някакви си 20-ина километра, но падението на Реал този сезон стигна дотам, че от Крал на Европа, този тим вече дори не е господар на собствения си град.

Любопитно, "белия балет" все пак спечели на терена на Атлетико (3:1), който е далеч по-голям клуб от споменатите три.

Загубата оставя Реал с 65 т., закотвен твърдо на третото място. Атлетико е на цели 9 напред, а Барса е шампион с 18 повече от големия съперник!

Все пак Реал поне няма да се притеснява за мястото си в Шампионската лига. Четвъртият Хетафе е на 10 т. назад.

Райо е в зоната на изпадащите, но с този резултат вече таи надежди за спасение. Предстоят му три мача срещу преки конкуренти в последните три кръга.