Реал Мадрид пусна гилотината срещу европейския първенец Челси - 3:1 като гост в първия четвъртфинал от Шампионската лига. Клубът с 13 трофея на континента изнесе лекция по рационален футбол и използва всяка грешка. "Белите" бяха водени от футболист, който вероятно е в най-добра форма от всички централни нападатели в света в момента.

Френският ас Карим Бензема наниза хеттрик във вратата на домакините, който е втори пореден за него в елиминациите на надпреварата. Невероятните му три гола за 20-ина минути, донесли обрата срещу ПСЖ от 0:1 до 3:1 в осминафинала остават паметни, но и тази вечер ще влезе спокойно в личната колекция на великолепните игри на Карим.

34-годишният капитан на Реал вкара в рамките на три минути два различни, но еднакво майсторски гола с глава. Първо бързият като вятъра Винисиус проби и центрира, а деветката с мощ наниза под гредата топката в 21-вата минута, като дистанцията да вратата бе 12-13 метра. Изключително трудно изпълнение.

При него останаха съмнения за нервност и лека липса на концентрация у традиционно великолепния вратар на Челси Едуар Менди, които в хода на мача се оказаха недалеч от истината.

В 24-ата минута Лука Модрич центрира кадифено и падащ назад, догонващ топката, Бензема я насочи великолепно в обратния ъгъл - 0:2 и пълен шок на "Стамфорд Бридж". Челси изживява много труден период извън терена със санкциите към клуба заради Роман Абрамович, с неяснотите около собствеността, договорите на куп водещи играчи и т.н.

Не е случайно, че и в събота Брентфорд, отбор в битката за оцеляване във Висшата лига, вкара четири пъти на този стадион и разби шампиона на Европа с 4:1. Класните иначе играчи на "сините" са със спирачки в главите - видимо е, и правят глупави и големи грешки.

Кай Хаверц върна един гол в края на полувремето за 1:2, като преди това Реал можеше да направи нещата далеч по-сложни - от чисти позиции пропуснаха Дани Карвахал и Бензема.

Челси се оттегли на почивката само с гол пасив, Томас Тухел хвърли в боя Матео Ковачич и Хаким Зиеш, публиката се вдигна под дъжда и второто полувреме се очакваше да е щурм в търсене поне на равенство.

Вместо това минаха само 40 секунди след паузата и Менди необяснимо пусна къса топка към Антонио Рюдигер, при положение, че бе излязъл далеч от вратата и Бензема дебнеше.

Французинът пресече паса, Рюдигер се намеси някак лежерно и без агресия, а Карим търкулна топката в празната врата - 1:3.

Хеттрик. Още един в елиминациите. Феноменална "бяла" деветка!

Това бе попадение №11 в турнира на Бензема за сезона. Номер 37 общо във всички състезания за лидера на Мадрид. И негов 81-ви гол в шампионската надпревара в кариерата, в която я е печелил четири пъти.

Челси не се предаде, а влезлият като резерва Ромелу Лукаку изпусна два отлични шанса, като вторият бе направо задължителен - особено за нападател, който струваше 100 милиона лири при привличането му миналото лято от Интер.

Реал удържа два гола аванс и, без да е гарантирал класирането си, изглежда много близо до полуфиналите. През миналата година именно там спря походът на "кралете", и то точно на този стадион.

Тогава Челси би с 2:0 в реванша след 1:1 в Мадрид, а после взе купата.

Сега отмъщението бе сервирано от Бензема и компания, които записаха и историческа първа победа в сблъсъците на Реал с този противник. Досега пет пъти Челси и "белите" бяха се срещали, като лондонският тим имаше 3 победи и 2 равенства.

Е, и тази прокоба падна. Но по-важно за Мадрид - полуфиналите изглеждат близо, а оттам пътят до финала в Париж вече е само през едно препятствие.

Реваншът е на 12 април, а в този поток са още Манчестър Сити и Атлетико (1:0 за англичаните в първия мач). Победителят от Челси и Реал ще срещне именно спечелилия този дуел за място на финала.