Виляреал поднесе голямата изненада в 1/4-финалите на Шампионската лига, удряйки с 1:0 един от фаворитите за трофея Байерн. На стадиона в Испания "Жълтата подводница" тотално надигра и торпилира баварците, като е истинско чудо, че тимът на Юлиан Нагелсман си тръгна само с минимална загуба.

Противно на очакванията, Виляреал успя първи да стигне до гол още в осмата минута, наказвайки грешка в защитата на Байерн.

Ло Селсо напредна по десния фланг и подаде към Дани Парехо, който върна топката към Арнаут Данжума, а нидерландецът я прати във вратата на Нойер.

Попадението тотално стъписа гостите, които до края на полувремето бяха неузнаваемо слаби и демонстрираха импотентност в атака.

Звездата Роберт Левандовски бе тотално изолиран в атака, а нещата за баварците можеха да станат критични в 40-ата минута.

Тогава Франсис Коклен по-скоро искаше да центрира, но Нойер увисна и топката попадна в мрежата му. ВАР обаче помогна на баварците - бившият футболист на Арсенал беше в засада и попадението беше отменено.

Getty Images

След паузата очакванията бяха баварците да натикат домакините в собственото им наказателно поле, но вместо това играчите на Нагелсман продължиха с неадекватното си поведение на терена.

Виляреал на няколко пъти имаше шанс да стигне до втори гол, но късметът покри Байерн. Първо гредата помогна на гостите след удар на Жерард Морено, а след това нападателят получи подарък от Нойер, но не успя да уцели опразнената врата.

Нагелсман реагира веднага и извади Мюлер и Гнабри, а на тяхно място се появиха Сане и Горецка.

Рокадите раздвижиха атаките на Байерн, които обаче останаха все так неефективни. Продължиха и грубите грешки в защита, като по чудо германците не допуснаха втори гол.

В заключителните минути Виляреал успя да убие темпото и в крайна сметка спечели важна победа с 1:0.

Реваншът в Германия е след седмица, а баварците отново ще трябва да повторят представянето си от 1/8-финалите - тогава в първия двубой тимът едвам се добра до 1:1 срещу РБ Залцбург, но в ответния двубой унищожи съперника със 7 гола.

Този път обаче задачата ще е далеч по-трудна и по всичко личи, че Байерн може да напусне Шампионската лига далеч преди битката за трофея.