Аталанта довърши Ливърпул в Лига Европа, макар да загуби реванша с 0:1, след като сензационно победи на "Анфийлд" с 3:0. Симпатичният тим на Джанпиеро Гасперини до голяма степен надигра този на Юрген Клоп и във втория мач, но отстъпи след ранен гол от дузпа на Мохамед Салах.

Египтянинът се разписа от бялата точка в седмата минута, като дузпата бе отсъдена за игра с ръка след центриране на Трент Александър-Арнолд. След това Ливърпул натискаше в търсене на още голове, но защитата на Аталанта се справяше отлично. Освен това Богинята имаше достатъчно шансове поне да изравни резултата в реванша, но не успя.

Така италианците се класират на първия си европейски полуфинал и там ще играят с Марсилия/Бенфика.

В другия полуфинал съперници ще са Рома и Байер Леверкузен. "Римските вълци" довършиха Милан след 2:1 на "Олимпико" и 3:1 в общия резултат.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Отново Джанлука Манчини се разписа, за да открие резултата в 12-ата минута, а в 22-ата Пауло Дибала вкара красиво попадение за 2:0. Домакините играха над час игра с човек по-малко заради червен картон на Зеки Челик. Това обаче стигна само за един гол на Милан. Той бе дело на Матео Габия в края след центриране на Рафаел Леао.

Байер Леверкузен задържа аванса си от два гола в първия мач срещу Уест Хям. Новият шампион на Германия стигна до равенство 1:1 в Лондон.

Домакините поведоха с гол на Михаил Антонио в 13-ата минута, но през втората част "аспирините" заиграха много силно и стигнаха до изравнителен гол чрез Жереми Фримпонг в самия край.