Надпреварата за място в четвъртфиналите на Шампионската лига продължава на пълни обороти. След като вече знаем имената на половината участници в следващата фаза, тази седмица ще разберем и останалите четири отбора, които ще допълнят следващия етап от елиминациите.

А два от тях ще стана ясни още тази вечер, в която ни предстоят два изключително интригуващи осминафинални двубоя, в които нищо не е решено.

Барселона - Наполи и Арсенал - Порто. И двата от 22:00 часа наше време и съответно в ефира на MAX Sport 3 HD и MAX Sport 2 HD.

На стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол двата някогашни отбора на покойната аржентинска легенда оставиха всичко за реванша. Тогава Барса поведе благодарение на отлично изпълнение на Роберт Левандовски, но остана начело едва петнадесетина минути, защото головата машина на неаполитанците Виктор Осимен изравни резултата за 1:1. Срещата приключи именно по този начин, така че във вторник вечер на Олимпийския стадион на хълма "Монтжуик" в каталунската столица ни очаква интригуващ мач.

Барселона се стреми към първо класиране за четвъртфиналите от четири години насам. "Блаугранас" са непобедени в четирите си двубоя срещу Наполи досега и целта им несъмнено е да продължат тази тенденция с победа. Интересното е, че двата отбора се срещат за трети път в Европа в последните пет години. Шампионската лига остава единствената надежда на испанците за успешен сезон.

Италианците пък ще се опитат да обърнат историята срещу себе си, защото досега никога не са успявали да продължат напред, след като не са победили в първия мач у дома - 11 отпадания от 11 възможности. Миналата година те играха в четвъртфиналите, а сега стабилизираха представянето си след идването на Франческо Калцона за треньор и нямат загуба вече пет мача под негово ръководство.

Арсенал е в битката за титлата в Премиър лийг, но сега ще трябва поне за 90 минути да се концентрира на друг фронт, а именно - евротурнирите. "Артилеристите" приемат Порто у дома в Лондон, като са по-неизгодната позиция, след като загубиха гостуването си на "Драгао" с 0:1, като тогава имаха нещастието да допуснат гол в последната минута, след като докосваха равенството.

И ако англичаните смятат да продължат към четвъртфиналите, то определено няма да го направят с представянето си от първия мач, в който за първи път от над десетилетие нямаха точен изстрел във вратата в двубой от Шампионската лига.

Освен това и историята не е на тяхна страна - Арсенал продължава напред в елиминациите на ШЛ след загуба в първия мач само веднъж в последните десет подобни случая.

Порто пък пристига в Лондон със самочувствие и в добра форма, като тя включва разгром срещу големия местен съперник Бенфика с 5:0 преди по-малко от 10 дни. За последно "драконите" отпаднаха от Шампионската лига след победа в първия мач преди повече от десетилетие (2012/2013 срещу Малага), а едно е сигурно - очаква ни интригуваща вечер.