Лудогорец и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в директната битка за първото място в родния шампионат.

Зрелищно реми, което обаче нито реши, нито преобърна нещо в тази ожесточена бътка, която очевидно ще продължи до последния кръг.

Лудогорец остава лидер, но с минимален аванс от една точка пред ЦСКА, а до края на плейофната фаза на шампионата и двата тима ще изиграят по три мача.

Именно днес, в директния мач бе моментът един от тях да вземе решително предимство, но това не се случи, а предвид факта, че остава лидер, все пак Лудогорец би следвало да е по-доволен от резултата.

А на фона на нервната продукция с малко футболни моменти преди седмици на "Българска армия", днес двата тима изиграха зрелищен мач, който сякаш логично завърши без победител.

След спокойно начало, в което Лудогорец бе отборът, който владееше по-често топката, се стигна до едни вихрени 6-7 минути.

В тях видяхме гол за Лудогорец и две сериозни претенции към съдията от страна на гостите, като първата от тях бе за дузпа и дойде точно преди откриващия гол в мача.

Тобиас Хайнц нахлу в наказателното поле на Лудогорец и падна, като със сигурност имаше единоборство с бранител на домакините, но Кабаков бе категоричен, че няма дузпа, а и впоследствие реферът не бе привикан да погледне ситуацията на повторение.

Още със следващата атака Тобиас Линдсет загуби топката в центъра на терена, а това доведе до светкавична контраатака, при коят Кирил Десподов надбяга далеч по-бавния Амос Юга и вкара за 1;0.

Снимка: БТА

Това се случи в 18-ата минута, а поредните претенции на "червените" бяха свързани с факта, че е имало нарущение в центъра на терена, което обаче Георги Кабаков не отсъди.

Вихрените минути продължиха, защото пет покъсно действията се пренесоха на отсрещната врата, където една изритана топка не бе изчистена добре, Тобиас Хайнц я овладя и с прекрасен шут от дистанция изравни за 1:1.

Този гол сякаш поуспокои нещата на терена. Лудогорец продължи да владее нещата, но това не водеше до кой знае какви положения, а двата тима се бяха запътили към почивка при равен резултат.

Лудогорец обаче направи огромна глупост в самия край на полувремето, когато опита да изнесе топката доста рисковано и си плати. Грешка, която подари топката на ЦСКА, а Караесо подаде към Гарсес, който на празна врата направи обрата пълен.

Отлично полувреме за ЦСКА, след което "червените" се оттеглиха с гол аванс, но това не се запази така след подновяването на играта.

Не бяха изминали и три минути игра на стадиона в Разград, когато Игор Тиаго за пореден път показа високата си класа и защо е обект на интерес от куп западни клубове.

Кирил Десподов центрира, а бразислкият нападател се извиси и с много красив и перфектно насочен удар успя да изравни за 2:2.

До края на мача и двата тима решиха да действат доста по-предпазливо, като единственият интересен момент дойде в самия край, когато Игор Тиаго се откъсна от отбраната, опита да преодолее вратаря и се строполи на земята.

Въпреки претенциите в ситауцията дузпа не бе отсъдена, като тук може да заключим, че с оглед решенито в ситуацията с Тобиас Хайнц през първата част, Георги Кабаков показа еднакъв аршин.