Аталанта спечели дербито на 22-ия кръг в италианската Серия "А", надделявайки на "Стадио Олимпико" над Лацио с 2:0.

Отборът на Джан Пиеро Гасперини изигра един от най-силните си двубои от началото на сезона и взе реванш от "римските орли" за загубата в Бергамо със същия резултат през октомври.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА НА "ОЛИМПИКО" >>>

Фантастичен гол на бившия играч на Челси Давиде Запакоста даде аванс на "богинята" в 23-ата минута преди в 65-ата Расмус Хойлунд да направи 2:0.

Аталанта тотално надигра съперника си и по този начин се изкачи до третото място с актив от 41 точки. Милан и Рома са съответно четвърти и пети със същия точков актив.

Това стана възможно, след като днес Рома изигра слаб мач и стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Лече.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА НА РОМА >>>

Пауло Дибала вкара дузпа в 18-ата минута, за да оформи резултата, но като цяло отборът на Жозе Моуриньо не направи достатъчно, за да вземе трите точки.

В друг мач от деня Емполи и Специя завршиха при резултат 2:2.