Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 пред пълните трибуни на "Българска армия" и вече е лидер в класирането на Първа лига.

В директен сблъсък за първото място, който оправда всички очаквания да бъде нервен и изпъстрен с доста повече нарушения от футболни моменти, разградчани показаха по-голяма ефективност и сякаш по-здрави нерви, за да изкопчат крайния успех.

Мач, в който видяхме три чисти положения за около 100 игрови минути, но голямата разлика дойде от факта, че Лудогорец вкара своето, докато ЦСКА изпусна две.

Така след вече 28 изиграни кръга от началото на сезона, Лудогорец се върна на първото място и има една точка аванс пред ЦСКА. Точка, която може и да се окаже решителна в ожесточената битка за титлата.

"Червените" фенове създадоха истински Ад по трибуните за играчите на Лудогорец, но освен брилянтната хореография и шоуто с димки и факли, мачът имаше и неприятен оттенък.

В средата на втората част той бе прекратен за около 15 минути, когато Кирил Десподов на два пъти не успя да изпълни корнер, замерян с всякакви предмети от привърженици на "червените". Това принуди Георги Кабаков временно да прекрати мача и да прибере гостите в съблекалнята, а точно след подновяването на играта падна и единственият гол.

Снимка: Bulphoto

Именно замеряният Кирил Десподов изпълни корнер, след който изпуснатия от отбраната Игор Тиаго вкара то няколко метра гола, който в крайна сметка донесе победата на Лудогорец.

А в ЦСКА могат да се сърдят само и единствено на себе си, защото на сметката си имаха две чисти положения.

Едното бе през първата част, когато Браян Морен не уцели вратата от няколко метра, а второто дойде минути след гола на Тиаго, когато останал на чиста позиция, Маурисио Гарсес не успя да отбележи.

Лудогорец от своя страна имаше само едно положение и само един истински опасен изстрел, но той бе превърнат в гол.

Сякаш и разградчани успяха да се справят по-добре с цялото напрежение около мача, което в крайна сметка се оказа решително в продължилия над 100 минути мач.

Иначе игрово двата тима бяха равностойни. Не може да отчетем превъзходство за една от двете страни, като в огромни моменти виждахме изритани топки, породени от голямото напрежение, както и нервни моменти, спречквания, нарушения и много картони.

Със сигурност мачът не бе футболен спектакъл, но пък бе истинска битка за първото място, която завършва с успех за 11-кратния шампион.

А за ЦСКА това поражение бе първо в шампионата от 10 октовмри, когато "червените" загубиха именно от Лудогорец в Разград. От онзи двубой последваха 15 срещи без поражение, но рейдът приключи болезнено.

Към момента именно двата директни мача се оказват решаващи за първото място, а ако в следващите два кръга Лудогорец успее да го съхрани, това ще означава, че мачът в плейофите ще се играе в Разград.

Фактор, който никак не е маловажен предвид днешната атмосфера на стадион "Българска армия".