Ливърпул и Тотнъм сътвориха истинско шоу с инфарктен край, след който усмивките бяха в лагера на домакините.

Мърисайдци спечелиха зрелището с 4:3, но бяха на секунди от това да си тръгнат само с точка, макар да имаха аванс от три попадения.

Никой обаче не предполагаше, че нещо подобно може да се случи след първите 15 минути, когато Ливърпул поведе с 3:0 и върна на Тотнъм кошмарите от миналата седмица.

Тогава "шпорите" инкасираха пет попадения за 20 минути от Нюкасъл, а днес сценарият се повтаряше, което накара огромна част от агитката на гостите да си тръгне от стадиона след четвърт час.

Къртис Джоунс в третата, завърналият се в титулярния състав Луис Диас в петата, както и Мохамед Салах в 15-ата минута от дузпа направиха така, че трите точки изглеждаха сигурни в сметката на Ливърпул.

Дори и последвалите минути не промениха много от случващото се на терена, защото "шпорите" изглеждаха доста смутени на терена, но все пак Хари Кейн успя да намали, с което двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 3:1.

А за съжаление на Ливърпул, днес на "Анфийлд" не се повтори сценарият от Нюкасъл преди седмица, а от мача на Тотнъм с Манчестър Юнайтед преди дни, когато след кошмарна първа част, "шпорите" стигнаха до ремито.

Гостите бяха буквално преобразени през втората част. Двете нацелени греди бяха ясен сигнал, че мачът не е свръшил, а 13 минути преди края Хюн Мин Сон се разписа и върна интригата при 3:2.

Така дойдоха заключтлените и спиращи дъха последни 120 секунди от мача, дълбоко в добавеното му време.

В 93-ата минута Ричарлисон с глава вкара за 3;3, съблече своята фланелка и всички в Тотнъм започнаха да празнуват, сякаш на мачът е сложен край и те са спечелили геройската си точка.

Но секудни по-късно кошмарно отиграване в отбраната на "шорите" изведе Диого Жота напред и така Ливърпул стигна до инфрактния си успех с 4:3.

Този резултат със сигурност слага край на амбициите на Тотнъм за топ 4, докато изкачилия се до петото място тим на Ливърпул събра 56 точки, но пък е със седем по-малко и мач повече от четвъртия Манчестър Юнайтед.