Лионел Меси отвърна на критиките и освиркванията от страна на феновете на Пари Сен Жермен по перфектен начин - с блестящо представяне, с което изведе шампионите до победа като гост на Ница. Парижани надвиха местния тим с 2:0, а аржентинската легенда бе замесен и в двете попадения на своя тим.

Лео бе избран за играч на мача, след като отбеляза първия гол за гостите и асистира за втория, който бе дело на Серхио Рамос.

Меси откри резултата в 26-ата минута, когато от 6-7 метра не остави шанс на противниковия вратар с премерен удар с левия крак за 1:0.

Четвърт час преди края звездата изпълни корнер, който пък бе засечен с глава по неспасяем начин от Серхио Рамос за крайното 2:0.

Ница имаше своите шансове, като на два пъти удряше греди, но така и не стигна до гол.

Този мач бе по-специален за Маркиньос. Бразилският капитан на ПСЖ изигра своя мач №400 за клуба, като само други двама играчи могат да се похвалят с повече. Това са настоящият му съотборник Марко Верати (409) и Жан-Марк Пилорже (435).

Столичният тим има 69 точки и води в класирането с шест пред втория Ланс. Ница е осми с 45.