Головото шоу, които всички очакваха от дербито между Борусия и Барселона, не се състоя.

Двата тима завършиха наравно 0:0 в Дортмунд, в двубой от група "F" на Шампионска лига.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Немският тима може сериозно да съжалява за равенствoто, защото пропиля доста положения, включително и дузпа.

Големият грешник пък бе звездата на "жълточерните" - Марко Ройс.

Именно той пропиля наказателния удар, на три пъти изпусна чисти ситуации.

В края на мача и Бранд имаше страхотен шанс, но уцели гредата.

Снимка: АР/БТА

Барселона от своя страна разочарова. Каталунците не създадоха почти нищо интересно пред немската врата, дори и след влизането на Лионел Меси в 60-ата минута на мача.

В каталунската отбрана проличаха добре познати грешки в отбрана, които буквално подаряваха шансове на Борусия.

Испанският шампион може да се смята за късметлия предвид резултата, защото домакините определено бяха по-добрият тим в срещата.

Показателно за немощната игра на Барса в нападение е фактът, че тимът отправи едва един точен изстрел за 90 минути.

В изиграния по-рано днес мач от група "F", Интер се издъни и направи 1:1 срещу Славия (Прага) на "Сан Сиро".