"Сан Паоло" в Неапол за трети път се оказа непревземаема крепост за Ливъпрул.

Европейският шампион започна с фалстарт тазгодишното си участие в Шампионска лига, губейки от Наполи с 0:2.

Италианският тим отново ликуваше преди година (1:0), когато двата тима пак бяха в една група.

Докато тогава Наполи тотално надигра гостите от Англия, тази вечер мачът бе равностоен.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Двата тима по-скоро разочароваха с представянето си, а решителният момент дойде 10 минути преди края, когато съдията отсъди дузпа за Наполи.

Хосе Кайехон нахлу в наказателното поле, чукна топката покрай Робъртсън и хитро се спъна от крака му, което бе достатъчен повод за рефера да посочи бялата точка.

Зад топката застана Дрис Мертенс, който бе точен, носейки преднина за своя тим.

В заключителните секунди Фернандо Йоренте се възползва от грешка в отбраната на Ливърпул, за да оформи крайния резултат.

Така за първи път от 24 години насам, носителят на Шампионска лига започна турнира с поражение.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

През останалата част от мача положенията пред двете врати бяха малко. На преден план изпъкнаха намесите на двамата вратари, както и отличната игра на Върджил Ван Дайк и Калиду Кулибали в сърцето на двете отбрани.

Двата отбора разочароваха през първата част, в която рядко успяваха да стигнат до положения.

Играчите на Наполи все пак стартираха по-агресивно и стигнаха до гол в 8-ата минута, който бе отменен заради засада.

Фабиан Руис пък на два пъти предизвика намеси на Адриан с опасни удари.

От своя страна Ливърпул имаше шансове чрез Садио Мане и Мохамед Салах, но не затрудниха сериозно стража на неаполитанците.

В началото на втората част единствено феноменалната намеса на Адриан запази вратата на Ливърпул суха.

Снимка: АР/БТА

Испанецът като по чудо успя да спаси удар на Мертенс от 2-3 метра разстояние.

Малко по-късно на отсрещната врата Алекс Мерет също се прояви блестящо.

Той спаси удар на Салах, след като египтянинът получи подарък от Костас Манолас.

Между тези положения, Садио Мане и Мохамед Салах излязоха срещу един бранител в синьо, но лошото подаване на сенегалеца пропиля страхотната ситуация.

Последваха скучни 20 минути на "Сан Паоло", докато не дойде 80-ата, когато съдията посочи бялата точка.

Дрис Мертенс бе точен, за да докара до лудост хилядите неаполитанци по трибуните.

Ливърпул опита натиск в края, но той не доведе до опасни положения пред италианската врата.

Точно обратното, Фернандо Йоренте се възползва от разредената английска отбрана и оформи крайното 2:0.

Поражението обаче едва ли ще се окаже фатално за мърсисайдци, предвид наглед леката група, в която попаднаха.

Като изключим победилият ги днес Наполи, останалите отбори са австрийския Залцбург и белгийския Генк.

В мача между двата тима австрийците постигнаха категоричен успех с 6:2.