Манчестър Юнайтед бе изключително близо до това да направи една от най-големите издънки в своята история, но се спаси и се класира за финала за Купата на ФА.

"Червените дяволи" водеха с 3:0 на втородивизионния Ковънтри в полуфинала на "Уембли", но допуснаха изравняване до 3:3, а след това се радваха след победа с дузпи 4:2.

На няколко пъти Ковънтри беше много близо до сензацията, като дори удари греда в продълженията, а освен това водеше при дузпите, но пропуск на капитана Бен Шийф означаваше класиране на Юнайтед напред.

"Червените дяволи" отново ще играят в мача за трофея срещу градския си съперник Манчестър Сити, като през миналата година загубиха с 1:2. "Гражданите" се класираха за финала след 1:0 над Челси в съботния ден.

Сега отново гледаха смело към финала след силно първо полувреме, в което поведоха с гол на Скот Мактомини след остро центриране на Диого Дало. В края на полувремето и Хари Магуайър се разписа с глава след центриране от корнер на Бруно Фернандеш.

Португалският лидер на Юнайтед се разписа в пореден мач с хубаво изпълнение в 58-ата минута. Юнайтед изглеждаше сигурен финалист.

Само че в 71-ата минута нападателят на Ковънтри Елис Симс вкара след асистенция на Фабио Таварес. После с голяма доза късмет чрез рикошет Калъм О'Хара направи 2:3 и върна надеждите на втородивзиионния тим.

Драмата стана пълна в 95-ата минута, когато Ковънтри вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Аарън Уан-Бисака.

Мачът влезе в продължение, а там и двата отбора удариха греди. В самия край пък Ковънтри вкара победен гол за 4:3, но той беше отменен заради много тънка засада. В крайна сметка при дузпите късметът бе за по-именития тим. Преди година Юнайтед отново се класира чрез дузпи на финала, като тогава отстрани елитния Брайтън.

дузпите за Юнайтед: Каземиро пропусна, Дало вкара, Ериксен вкара, Фернандеш вкара, Хойлунд квара

дузпите за Ковънтри: Райт вкара, Торп вкара, О'Хеър изпусна, Шийф изпусна