Левски постигна изключително важен успех в битката си за спасение, побеждавайки с 3:1 Ботев във Враца.

Доста силни 10 минути в началото на втората част се оказаха решаващи, като в тях столичният гранд вкара три гола, решили битката на доста тежкия за игра терен във Враца.

Така Левски продължава да няма загуба от началото на годината, но след трите разочароващи равеснтва, отборът на Славиша Стоянович успя да постигне победа. Тя е втора за тима далеч от "Герена" през сезона, като и първата дойде в Северозапада - срещу Монтана през месец август.

Големият герой отново се оказа нидерландският нападател Найджъл Робърта, който с нови два гола на сметката си, а и асистенция, поведе Левски към победата.

Все пак трябва да се отчете, че "сините" имаха и огромна доза шанс преди почивката, когато Ботев пропусна дузпа, както и още едно стопроцентово положение.

Така Левски взе успокоителни три точки. "Сините" вече имат 24 точки, като са на 4 зад първата шестица, както и на осем пред последния Етър. За да не мисли за изпадане, столичният тим трябва да попадне в топ 10, откъдето в момента го делят пет точки.

В началните 30 минути на мача отбраната на гостите изглеждаше доста неориентирана, като непрестанно правеше подаръци на врачани.

Изобщо всяко действие на играч на Левски изглеждаше доста припряно, с огормна доза притеснение и неувереност. В тези минути на тежкия терен във Враца домакините имаха повече агресия, което доведе не само до гол, но и до няколко чисти положения, които можеха бързо да решат всичко.

Резултатът бе открит в 7-ата минута, когато след корнер Домовчийски отклони, а оставения тотално сам Костадин Ничев прати топката във вратата.

Малко по-късно необезпокояваният Патрик-Габриел Галчев нелепо спря топката с ръка в наказателното си поле, а реферът нямаше друг избор освен да отсъди дузпа.

Даниел Генов обаче нацели страничната греда и пропусна да направи "синия" кошмар пълен.

Генов, който е най-добрия играч за врачани през сезона, може спокойно да бъде определен за грешник днес, защото получи и топка на около два метра от вратата, но незнайно как я прати встрани.

През тази първа част Левски продължи тенденцията от началото на годината на играе напълно безлично, като освен добра възможност, която Галчев прати в аут, гостите не създадоха нищо интересно.

Проблемите им се задълбочиха и с тежката травма на Начо Монсалве, който след сблъсък с вратаря бе откаран в болница, а това остави Левски с един здрав бранител в състава си изобщо.

Славиша Стоянович обаче явно успя да затвърди неписаното правило, че треньорите си изкарват заплатата на почивката, защото Левски излезе доста по-агресивно и атакуващо през второто полувреме.

Това откри първия чист шанс, който Робърта пропусна, но с оглед играта на двата отбора, сякаш личеше, че изравняването е въпрос на време.

Никой обаче не очавкаше вихрените 10 минути, в които Левски вкара цели три гола и успя да вземе трите точки.

Всичко започна със светкавичен обрат, с два гола само в рамките на две минути, дошли от два последователни корнера.

При първият Найджъл Робърта надскочи всички и вкара във вратата на непредвидливо излезият Краси Костов.

Две минути по-късно Робърта отново надскочи всичко, но отклони към капитана си Живко Атанасов, който от няколко метра вкара за 2:1 в полза на Левски.

Всичко сякаш бе решено в 66-ата минута, когато Мартин Петков изпревари и бе препънат от Костадин Ничев в наказателното поле. Реферът с право отсъди дузпа, която за разлика от Генов през първата част, Найджъл Робърта превърна в гол.

До края макар Ботев да владееше повече топката, Левски бе по-близо до гол чрез контраатаките си.

"Сините" изковаха ценният успех, който може да се откаже с цената на спасение, докато тежките битки за Ботев (Враца) продължават.