Байерн (Мюнхен) продължава с победи по пътя към девета поредна титла.

Баварците победиха Вердер насред Бремен с 3:1, като изиграха поредният си безпроблемен мач.

Байерн тотално надигра домакините, като спокойно бе решил всичко в своя полза с два гола през първата част и трето попадение в средата на втората.

Томас Мюлер се отчете с две асистенции, като през първите 45 минути подаде за головете на Серж Гнабри и Леон Горецка.

През тази първа част преднината на баврците спокойно можеше и да е по-убедителна, но няколко пропуска оставиха резултата само 2:0.

Все пак не можеше мачът да мине и без гол на Левандовски, който в 67-ата минута тотално реши всичко в мача.

В последнните минути, когато Байерн очевидно доиграваше срещата, дойдоха и някои от добрите положения за Вердер, който все пак върна един гол чрез Никлас Фюлкруг.

Така Байерн дръпна с пет точки пред РБ Лайпциг, но преследвачите са и с мач по-млако, като на този етап битката за титлата изобщо не е решена.

На третото място в класирането се нареди Волфсбург, който разби с 5:0 Шалке, и засили "миньорите" към изпадане във Втора Бундеслига.