Ботев (Враца) обърна Пирин като гост с 2:1 и мечтае за спасение от изпадане, въпреки че отборът изглеждаше в безнадеждна ситуация. Тимът на треньора Христо Янев обаче показа воля в първия кръг от втората фаза на първенството.

Враца не се даде и при 0:1 в Благоевград, а и в последните повече от 30 минути, в които остана с 10 души.

Домакините поведоха в 8-ата минута с гол на Иван Тасев, който открадна топката след грешка на Биатумусока.

През първото полувреме ситуации имаше и пред двете врати, но изравняването дойде след гол, какъвто рядко се вижда по нашите терени. В добавеното време на първото полувреме Мартин Ачков завъртя топката от пряк свободен удар в горния ъгъл на вратата.

Четири минути след подновяването на играта Мартин Смоленски, играл и в Пирин, наказа бившия си отбор. Халфът вкара отблизо след грешка в отбраната, която не се справи с центриране отляво.

При 1:2 Пирин тръгна напред, а само след пет минути остана и с човек повече. Брайън Мендоса бе изгонен директно с червен картон, след като спря непозволено съперник, а реферът Иво Андреев прецени, че е бил последен в отбраната.

Съдията очевидно не бе на нивото на мача, а това се разбра особено ясно в последните секунди. Тогава Ботев получи дузпа, но арбитърът получи сигнал от стаята с ВАР да иде да гледа повторение. Видя се, че нарушение има, но е извън наказателното поле.

Логично Андреев отмени дузпата, но необяснимо за никого не даде фаул за гостите пред границата на полето, а отсъди спорна топка в полза на домакините. Не, че което и да е решение по родните терени на хората в черно би следвало да ни изненадва...

А и не се оказа с фатални последствия. Ботев си спечели мача, издържайки и в добавеното време.

Неприятното в мача бе контузията на Ачков, който излезе с видими силни болки в коляното, приземявайки се кошмарно след единоборство.

С победата Ботев (Враца) набира 25 точки и макар все още да е на предпоследна позиция, която означава директно изпадане, е вече само на три зад Локомотив (Сф). Този тим заема 4-ата позиция в третата шестица - а това е мястото, даващо право на бараж за оставане.

Последният Етър е обречен с 14 точки, а Пирин има 30, с колкото е и Хебър. Берое оглявава групата с 33 точки.

В неделя Хебър приема столичното Локо, а в понеделник Берое е домакин на Етър.