Без победител завърши и втората среща в родния футбол в петък вечер. Ботев (Враца) и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в повторните дебюти на треньорите си Христо Янев и Кириакос Георгиу, които вече са водили тези тимове по-рано в кариерите си.

Янев спаси врачани от изпадане миналия сезон, докато Георгиу има два предишни периода при "соколите". При победа днес варненци щяха да поведат в класирането на шампионата, макар и временно, но това не се случи, макар да поведоха в резултата.

И двата гола бяха отбелязани след почивката на стадион "Христо Ботев", като и двете попадения бяха дело на футболисти на домакините.

Мартин Бачев си отбеляза автогол десетина минути след началото на второто полувреме, когато понечи да изчисти топката след центриране на Антонио Вутов, но само за да я прати в собствената си мрежа.

Националът Ахмед Ахмедов можеше да отбележи втори гол за гостите, а пък Мартин Смоленски удари греда за домакините.

Капитанът на Ботев Даниел Генов осигури точката на своя тим. В 77-ата минута той шутира от малък ъгъл и така направи резултата 1:1, като повече голове в остатъка от двубоя нямаше.

Спартак е втори в класирането с 15 точки - една по-малко от лидера "Левски", докато Ботев е дванадесети с актив от 7 точки.