Божидар Краев остана резерва по време на нулевото равенство между неговия Мидтиланд и Славия (Прага) от плейофния кръг на Шампионска лига.

Двубоят в чешката столица не бе сред най-атрактивните, а предпазливата игра на двата тима логично доведе до резултат 0:0.

Датският треньор Бриан Приске дори подходи с различна и по-дефанзивна схема без атакуващ халф, което до голяма степен обяснява отсъствието на национала ни Краев, който до този момент бе титуляр във всеки един от мачовете на Мидтиланд.

Очевидно и двата тима не искаха да предприемат рискове, като оставиха цялата интрига да се решава през следващата седмица в Дания.

Славия, който миналата година се добра до групите на Шампионска лига, владееше по-често топката и сякаш бе по-напористия тим, но пък така и не стигна до чист голов шанс. Мидтиланд от своя страна се защитаваше отлично, като стигна до два чудесни шанса след статични положения.

Първият от тях се откри пред централния нападател Сори Каба, който бе изпуснат от отбраната, но опитът му за удар от въздуха доби доста странна траектория и излетя в противоположна на вратата посока.

Малко по-късно Каба сбърка с паса в ситуация, когато трима от Мидтиланд излязоха срещу един бранител на Славия.

В самия край на мача пък лошо изчистване прати топката в краката на капитана Святченко, но мощният му удар бе избит от вратаря Ондрей Коларж.

Чешкият страж трябваше да реагира и в последната игрова ситуация в мача, когато показа чудесен рефлекс, за да спре влизащото му във вратата след рикошет центриране.

По същото време се изиграха още два мача от плейофите на Шампионска лига.

Бившият играч на Лудогорец - Дан Битон, изненадващо изведе Макаби Тел Авив напред в резултата срещу Ред Бул Залцбург.

Израелският шампион имаше девет отсъстващи играчи заради коронавирус, а това в крайна сметка се отрази, защото австрийците от Залцбург обърнаха и победиха с 2:1.

Обрат направи и руският Краснодар, който с 2:1 победи ПАОК у дома.

Гърците изпуснаха дузпа в началото на мача, но все пак успяха да поведат в 32-ата минута, когато точен бе Димитрис Пелкас.

В самия край на полувремето обаче реферът отсъду дузпа и за Краснодар, която Виктор Клаесон реализира.

Решителният момент дойде в 70-ата минута, когато бившият френски национал Реми Кабеля реализира, за да даде преднина на Краснодар преди реванша в Солун.