Две победи в два мача е равносметката на Брайтън след началото на втория кръг от новия сезон в Премиър лийг. Южняците приеха Манчестър Юнайтед в първия мач от програмата на английския елит този уикенд и ликуваха след победа с 2:1, дошла в самия край на мача.

Двата отбора вкараха общо пет попадения в съботния следобед, но две от тях бяха отменени, като и в двата случая ставаше дума за голове на "червените дяволи".

Бившият играч на Юнайтед Дани Уелбек вкара за 1:0 след 32 минути футбол. Това бе стотното му попадение като професионалист - той е вкарвал за Манчестър, Престън Норт Енд, Съндърланд, Арсенал, Уотфорд, а вече пети сезон го прави за Брайтън.

Опитният нападател се разписа и в първия мач за сезона при успеха срещу Евертън.

Маркъс Рашфорд върна едно попадение почти моментално, но то бе отменено заради засада. Гостите обаче се върнаха в играта след точно час футбол, когато Амад Диало превърна в гол пас на Нусаир Мазрауи. Така за първи път в историята на Юнайтед се стига до изцяло африкански гол в Премиър лийг - асистиран и отбелязан от футболисти от Черния континент.

Десет минути след това двубоят можеше да тръгне в съвсем различна посока. Гостите пак вкараха, но съдиите пак не зачетоха гола заради засада. Алехандро Гарначо стерля, а топката така или иначе влизаше в мрежата, но Джошуа Зиркзее я засече непосредствено преди това, а самият той бе в положение на засада.

И така се стигна до 95-ата минута, когато с последния удар в мача Жоао Педро осигури трите точки на Брайтън. Бразилецът бе оставен престъпно сам от неорганизираната защита на гостуващия тим и наказа Андре Онана от няколко метра с удар с глава за 2:1.

Така за шести път от сезон 2022/2023 насам Ман Юнайтед губи мач заради гол в 90-ата минута или отвъд нея. За този период няма друг отбор от Премиър лийг, който да е загубил повече двубои по този начин.

Само за сравнение - в първите 30 сезона на първенството в този му формат "червените" имат две подобни загуби.