Бразилия без особено напрежение победи Сърбия с 2:0 в Група "Е", за да я оглави и се класира на осминафинал на Мондиал 2018.

Там Селесао ще се изправи срещу добрия си познайник Мексико, а западните ни съседи напуснаха надпреварата с актив от три точки, но и позитивно представяне в трите си мача.

Бразилия не блестеше, но с рутина постигна по едно попадение в двете полувремена, като в останалото време спокойно си разиграваше топката в опит да спести възможно най-много сили.

Срещата започна с много добра игра на сърбите, които не се притесниха от по-именития си съперник и в първите 20 минути стояха повече от прилично на терена.

Само че едва в 25-а дойде първата добра ситуация в мача и тя не бе за тях. Удар на Неймар от малък ъгъл бе спасен прекрасно от Стойкович.

В 36-а минута Бразилия откри от нищото. Дълъг извеждащ пас на Коутиньо мина зад защитата и там Паулиньо изпревари вратаря преди да го преодолее с едно докосване.

Сърбия продължи да стои равнойстойно, но трудно стигаше до опасни ситуации пред противниковата врата.

В 61-а минута европейците получиха най-добрия си шанс от началото на мача. Центрирана топка отдясно бе избита от Алисон и се оказа на главата на Митрович, който стреля право в стража от много добра позиция.

В тези минути Сърбия натисна и централният нападател получи нов шанс. Негов удар с глава отново бе спасен от вратаря.

Бразилия обаче удари фатално в 68-а минута. След изпълнение на корнер Тиаго Силва на близката греда прати топката отблизо неспасяемо в ъгъла.

Последва силен удар от дистанция на Фелипе Луис, който бе париран от Стойкович. Бразилия отново взе инициативата.

До края на срещата Жезус бе близо до гол на два пъти, но събитията преминаха спокойно.