Швейцария отива на осминафинал на Световното първенство след 2:2 срещу Коста Рика за епилог в група Е.

Както обикновено, отборът на Владимир Петкович изобщо не впечатли и не остави никой със зяпняла уста със супер футбол, но е ефективен и рационален като... часовник.

Този тим остава втори в групата с 5 точки и ще срещне на осминафинал Швеция във вторник, 3 юли.

Снимки: Getty Images

Блерим Джемаили даде аванс на швейцарците в 31-вата минута, след като до този момент напълно владееха играта съперниците. Коста Рика уцели и две греди в първия половин час, а и бе далеч по-вдъхновеният отбор, независимо, че бе отпаднал и на теория.

Кендъл Уостън заслужено донесе равенство в 56-ата минута, а после пак костариканците показаха повече атрактивни и ярки неща.

За да дойде намесата на резервата Йосип Дърмич, вкарал красив втори гол за Швейцария в 88-ата минута.

Спорна дузпа донесе равенството в добавеното време, като реализацията и бе куриозна - Брайън Руиз стреля в напречната греда, а отскочилата топка удари вратаря Ян Зомер и влетя в мрежата - автогол.