Бразилия допусна 1:1 с Еквадор на финала на мачовете в група В на Копа Америка, като с това по никакъв начин не промени собственото си положение около класирането за елиминациите. Селесао отива на 1/4-финал като победител в групата, но точката се оказа златна за еквадорците, които също продължават като четвърти в нея.

Едер Милитао откри с хубав гол с глава в 37-ата минута, но в 53-ата Анхел Меня - ветеранът в атаката на еквадорския тим, изравни отблизо. Нападателят на ЦСКА Джорди Кайседо остана резерва и не влезе в игра.

Така с 3 точки отборът му прекрачи в елиминациите, подпомогнат и от факта, че Перу спечели с 1:0 срещу Венецуела по същото време. Попадението на Андре Карийо в този двубой остави венецуелците последни с 2 т.

Бразилия имаше още шансове, но видимо липсваше свръхмотивацията. Обяснимо - сезонът бе безкрайно дълъг и интензивен, а на турнира най-важните мачове тепърва предстоят.

Но тимът на Тите прекъсна серия от 19 месеца, в които само побеждаваше, нареждайки 10 поредни успеха. Селекционерът не бе особено щастлив от този факт, но призна - целта бе Бразилия да е първи в групата и това е факт.

Така крайното класиране в група В на Копа Америка е:

1. Бразилия 10 т., 10-2 голова разлика

2. Перу 7 т., 5-7

3. Колумбия 4 т., 3-4

4. Еквадор 3 т., 5-6

5. Венецуела 2 т., 2-6.

На четвъртфиналите Бразилия чака в Рио де Жанейро на стадион "Нилтон Сантос" в 3 ч след полунощ на петък срещу събота четвъртия в група А. Към момента на това място е Уругвай, който ще остане там, ако не спечели срещу Парагвай довечера.

В полунощ на петък срещу събота Перу ще играе в Гояния срещу третия в група А, на следващата вечер (събота срещу неделя) Колумбия ще срещне втория в тази група в Бразилиа, а отново в Гояния ще играят Еквадор и победителят в другия поток - вероятно Аржентина.

Крайното класиране в група А ще се определи тази нощ, като в 3 ч наше време играят Уругвай - Парагвай и Боливия - Аржентина.

Лео Меси и компания водят със 7 т., парагвайците са с 6, Чили има 5, а Уругвай е с 4. Всички тези тимове са се класирали (Боливия е с 0 т. последен), въпросът е как ще се разпределят в таблицата и срещу кого ще се изправят на четвъртфинал.

Ако Аржентина избегне загубата тази нощ, ще е първи или втори със сигурност в групата. А това ще означава, че може да срещне Бразилия чак на финала на "Маракана".

Мечтан сценарий от всеки неутрален фен, вероятно.