Килиан Мбапе поднесе поредната доза магия, а ПСЖ е на четвъртфинал в Шампионската лига след 2:1 като гост над Реал Сосиедад в реванша. С общ резултат 4:1 парижани не оставиха съмнение в превъзходството си и са сред най-добрите осем в турнира.

Испанският представител се би смело и в двата мача, но класата определено не стигна.

Баските фенове създадоха невероятна атмосфера за реванша, като посрещнаха своите с факли и пиротехника още по пътя към стадиона на автобуса с играчите. На трибуните имаше зрелищна хореография, а играчите на Реал Сосиедад започнаха надъхано.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Търсеха два гола, за да изравнят общия резултат, но знаеха - с тази светкавица с №7 в съперниковия състав, всяка контраатака е потенциално с фатален изход.

Мбапе вкара в 15-ата минута, като се завъртя майсторски от малък ъгъл и прати мощтно топката в мрежата. Гол, достоен за репутацията, която Килиан вече има в световния футбол.

Това смълча стадиона, а и направи задачата на Сосиедад практически непостижима.

И пак Мбапе вкара в началото на второто полувреме, отново като типичен "килър" на върха на атаката, в какъвто се превърна в последните години.

Седмицата получи топката малко зад центъра, надбяга с лекота отбраната и прати майсторски удар ниско по земята до гредата - 0:2, 0:4 общо. Край на всякаква интрига, ако я е имало и дотогава.

В последните секунди капитанът на баските Микел Мерино вкара почетно - заради достойнството и честта на този клуб, който не се предаде срещу далеч по-скъпия и класен съперник.

А статистиките на Килиан в този турнир са смайващи. В 69 мача той има 46 гола и 26 асистенции. И когато си тръгне от ПСЖ през лятото, никой не може да каже, че не опита всичко възможно, да донесе този трофей на клуба. А той продължава да го търси отчаяно.

За седми път в 12-те сезона на катарските шейхове и милиарди в Париж, отборът им е на четвъртфинал в Шампионската лига. Не беше стигал до това ниво обаче от 2021-ва.

Реал Сосиедад вероятно няма да иде скоро сред най-добрите осем в Европа. Правил го е само веднъж в историята си, преди 41 години, когато губи полуфинал в стария турнир на шампионите от Хамбургер.