Славия спечели столичното дерби с Локомотив (София). "Белите" обърнаха домакините, за да победят с 2:1 след силно второ полувреме и така за първи път от над 10 години насам - последната победата за гостуващия тим в този сблъсък на стадиона в "Надежда" бе на 22 ноември 2013 година.

Локо удари първи благодарение на Антони Иванов. Той откри резултата с първия точен изстрел в мача като цяло, след като в средата на първото полувреме вкара за 1:0 с красив диагонален изстрел.

Славия се върна в играта почти веднага след началото на второто полувреме. Тогава при поредния корнер на тяхната сметка Владимир Николов засече с глава топката, за да изравни резултата - 1:1 в 47-ата минута.

Нападателят осъществи и обрата в полза на своите, като това се случи в 63-ата минута. Тогава нападателят реагира най-добре след изстрел на Ертан Томбак и от няколко метра вкара втория си гол в мача за 2:1.

Локомотив играеше безидейно през второто полувреме, а след като Славия вкара за втори път, играта на "червено-черните" сякаш стана още по-хаотична и вместо да търсят изравняване, те повече се защитаваха от атаките на гостите от квартал "Овча Купел".

Интересен факт - победата през ноември 2013-а идва благодарение на Галин Иванов, който и днес бе титуляр за Славия, но напусна преждевременно заради контузия.

Трите точки днес означават, че славистите вече имат аванс от четири пред днешния си съперник на десетото място в класирането - 29 срещу 25.