Треньорът на Байер (Леверкузен) Чаби Алонсо смята, че "аспирините" заслужават да завършат сезона с требъл. Невероятното представяне на германците продължава и те поставиха нов рекорд за мачове без загуба - 49, подобрявайки досегашното постижение от 48 на Бенфика на Еузебио. В полуфиналния реванш на Лига Европа срещу Рома бившият отбор на Димитър Бербатов отново се спаси в края, след като Йосип Станишич вкара в 97-ата минута, за да изравни до 2:2 и да продължи невероятната поредица на клуба.

Сега на Леверкузен предстои финал както в Лига Европа, така и за Купата на Германия, докато титлата в Бундеслигата вече бе спечелена.

"Показахме страхотен характер след втория им гол. В очите на моите играчи видях, че искат повече. Имаме шанс за требъл, а момчетата заслужават да спечелят три трофея", каза испанският треньор на Байер.

Колега му Даниеле Де Роси пък отдаде заслуженото на съперника и макар да описа представянето на Рома като "героично", заяви, че Байер е бил по-силният от двата отбора.

"Винаги съм казвал, че ще даваме всичко от себе си и ще опитаме всичко, което е по силите ни, а ако накрая съперниците са по-силни, ще им стиснем ръцете. Случи се точно това и ние им стискаме ръцете. Представянето ни беше героично, но Леверкузен е наистина силен отбор", каза легендата на римския тим и добави, че цялостно представянето на "джалоросите" в двата мача е добро, но също така играчите му не са имали достатъчно удари към противниковата врата.

Леверкузен спечели с 2:0 на "Олимпико", а в четвъртък вечер изостана с 0:2, но намери начин за пореден път през сезона да изравни в самия край.