Челси повали Милан в Шампионската лига за втора поредна седмица. След категоричното 3:0 на "Стамфорд Бридж" в Лондон, сега англичаните надвиха шампионите на Италия и като гост - с 2:0 пред пълните трибуни на легендарния "Сан Сиро".

Трите точки в Милано изстреляха "сините" начело на класирането на група "Е", като това бе втора поредна победа за тях под ръководството на новия им мениджър Греъм Потър в Европа.

Бившият играч на гостите Фикайо Томори, който в момента играе за "росонерите", взе дейно участие в головата ситуация, при която резултата бе открит. Защитникът повали Мейсън Маунт, който се откъсваше сам срещу вратаря Чиприан Тaтарушану, а съдията му показа директен червен картон и отсъди дузпа в 18-ата минута.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ УСПЕХА НА ЧЕЛСИ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Обичайният заподозрян Жоржиньо не сбърка от 11 метра за 1:0. Червеният картон на Томори пък бе първи такъв за англичанин срещу английски отбор в Шампионската лига.

По-любопитното в случая е това, че той не е първият бивш играч на Челси, който бива изгонен в мач срещу бившия си отбор в турнира на богатите. Сходна съдба има и Тал Бен Хаим за Макаби (Тел Авив) през ноември 2015 година.

Десетина минути преди края Маунт бе намесен отново в голова атака. Английският национал получи пас от Матео Ковачич, за да изведе зад защитата Пиер-Емерик Обамеянг, който от непосредствена близост вкара срещу бившия си отбор - 2:0.

Първото полувреме завърши с общо шест картона - повече от който и да било друг мач в Шампионската лига този сезон.

През втората част гостите контролираха темпото на игра, а Милан нямаше особено много шансове да се върне в мача. Домакините видимо изпитваха проблеми в атака, като така и не успяваха да отправят точен удар в очертанията на пазената от Кепа Арисабалага врата.

Рийс Джеймс напусна принудително след малко повече от час игра за Челси. "Сините" не се отказваха от търсене на трети гол, но той така и не падаше.

В другата среща от тази група Динамо (Загреб) и Залцбург завършиха 1:1, като изравнителното попадение на хърватите бе зачетено след преглед с ВАР, а през второто полувреме и двата тима удариха греди. Челси води в групата със 7 точки, следван от Залцбург с 6, Милан с 4 и Динамо (4).

Пари Сен Жермен за втора поредна седмица не успя да победи Бенфика. След равенството 1:1 в Лисабон, сега двта тима повториха този резултат и на "Парк де Пренс". Килиан Мбапе вкара за домакините от дузпа, докато попадението за гостите бе дело на Жоао Марио. И той също бе точен от бялата точка, а лошата новина за французите, които бяха без Лео Меси, бе контузията на Неймар.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ ПОБЕДАТА НА ПСЖ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

ПСЖ и Бенфика са на първите две места в групата с по 8 точки, а Ювентус и Макаби (Хайфа) ги следват с по 3.

Борусия (Дортмунд) и Севиля също завършиха при равен резултат - 1:1 на "Сигнал Идуна Парк". И двата гола дойдоха преди почивката - първо Тангуй Нианзу откри за гостите в 18-ата минута, а десет преди почивката младата английска звезда Джъд Белингам изравни.