Челси победи Кристъл Палас с 1:0 в едно от лондонските дербита на 19-ия кръг в английската Висша лига.

Триумфът беше много важен за отбора на Греъм Потър заради крайно незадоволителните резултати в последно време, които застрашиха и мястото му на мениджърския пост. Преди този мач Челси бе в серия от четири мача без триумф.

Единственото попадение на "Стамфорд Бридж" вкара германеца Кай Хаверц в 65-ата минута след късо изпълнение на ъглов удар и изстрел с глава, дошъл след центриране на Хаким Зиех.

Палас може да съжалява, че не стигна поне до точката в мача, тъй като имаше няколко изгодни положения за гол, но вратарят Кепа направи фантастични спасявания.

Преди началото на срещата Челси показа новото си украинско попълнение Михайло Мудрик, който беше привлечен от Шахтьор (Донецк) за 100 милиона евро. Крилото излезе на терена с екипа на "сините" и украинския фланг на гърба си, като обра аплодисментите на публиката. Той обаче още не е картотекиран и не взе участие в мача.

Освен това "сините" отдадоха почит на починалата си легенда Джанлука Виали. Играчите загряваха с тениски с неговото име и номер на гърба. Освен това някои от легендите на лондончани като Джими Флойд Хаселбанк и Джон Тери бяха на терена преди мача, за да аплодират кариерата на Виали.

Палас е най-удобният съперник за Челси в последно време, като победата за "сините" е 11-а поредна срещу "орлите" във всички турнири".

Тя ги оставя на десетата позиция в таблицата с актив от 28 точки, но вече с равен спрямо деветия Ливърпул, който вчера загуби. Палас на Патрик Виейра пък е 12-и с 22 точки.

В друг мач, който се игра по същото време, Нюкасъл победи Фулъм на "Сейнт Джемсис Парк" с 1:0 след късен гол на Александър Исак. Преди това Александър Митрович направи двоен удар при изпълнение на дузпа и бе отсъдено нарушение.

"Свраките" са на завидната трета позиция с 38 точки, колкото има и четвъртият Манчестър Юнайтед, но с изигран мач по-малко.