Отборът на Челси, който е непрестанен обект на дискусии заради трансферната си политика и наличието на над 40 състезатели в редиците си, допусна грешка в третия кръг от Висшата лига.

След поражението на Манчестър Сити на старта, Челси отново не успя да спечели у дома, правейки неочаквано 1:1 срещу Кристъл Палас, за когото това е първа точна през кампанията.

"Сините" от Лондон само преди три дни допуснаха поражение от швейцарския Сервет в Лигата на конференциите, а неубедителното представяне се пренесе на домашната сцена с това 1:1.

Любопитен факт е, че тези два лондонски съперника не бяха правили равенство помежду си в 27 последователни мача, които съвсем логично завършваха предимно с победи на Челси.

Трябва да се върнем чак до март 1995-а, когато едно 0:0 на "Стамфорд Бридж" е последният случай преди днес, когато Челси и Кристъл Палас не се победиха в официален мач.

А нещата започнаха добре за домакините, защото Никълас Джаксън успя да завърши една отлична контраатака в 25-ата минута, когато той просто трябваше да довкара предоставената му на празна врата топка от Коул Палмър.

Челси имаше предимство през цялото първо полувреме и се оттегли с гол аванс, но пък Крисъл Палас се върна в мача още в 53-ата минута.

Тогава английският национал Еберечи Езе вкара с отлично насочен удар от границата на наказателното поле.

Това се оказа достатъчно за Кристъл Палас да грабне първата си точка през сезона, докато Челси се отчете с втора домакинска издънка.

В друг мач игран по същото време, Нюкасъл победи Тотнъм с 2:1.