Драматичното лондонско дерби между Кристъл Палас и Челси се оказа доста щастливо за символичните гости.

"Сините" спечелиха с 3:2, прибавяйки изключително ценни точки в актива си, в ожесточената борба за място топ 4.

С победата си Челси измести от третото място в класирането отбора на Лестър, който в късния двубой от кръга се издъни, завършвайки наравно 1:1 с Арсенал.

Битката за място в Шампионска лига обаче си остава все така жестока. В момента на тези места са Челси (60 т.) и Лестър (59 т.), но утре Манчестър Юнайтед (55 т.) и Уулвърхемптън (52 т) ще изиграят своите мачове, след които могат да се доближат доста близко до така жадуваните места.

В ранния двубой Челси стоеше доста добре през почти цеялото си гостуване на Кристъл Палас, като след 70 минути игра момчетата на Франк Лампард имаха преднина от 3:1.

Още след 6 минути игра Оливие Жиру бе в прегръдките на съотборниците си, след като се възползва от чудесен пас на Вилиан.

Бразилецът обаче проби в наказателното поле благодарение на строполилия се заради контузия негов бивш съотборник Гари Кейхил. Той не бе длъжен да спира в тази ситуация, но доста фенове в социалните мрежи поставиха феърплея на бразилеца под въпрос.

20 минути по-късно, този път без странична помощ, Вилиан направи нов страхотен пробив, подаде към Пулишич, а американският му съотборник с мощен удар удвои.

Мощен шедьовър на Уилфред Заха обаче върна Кристъл Палас в мача в 34-ата минута.

Страхотна смяна на Франк Лампард обаче донесе отново преднина от два гола на Челси. В 65-ата минута той пусна в игра Тами Ейбрахам и Рубен Лофтус-Чийк, които изработиха третия гол за тима му.

Спокоствието в сините редици се задържа по-млако от минута, защото Кристиан Бентеке намали отново до гол разлика - 2:3.

Така започна треперенето за Челси. До края на мача "сините" извадиха уникален късмет, защото домакините се отчетоха с няколко изумителни пропуска, при които топката просто отказваше да влезе във вратата.

В късния мач от вечерта пък Арсенал направи страхотна услуга на лондоснките си съграждани. "Артилеристите" завършиха наравно 1:1 с Лестър, с което осигуриха третото място на Челси.

Обичайният заподозрян Пиер-Емерик Обамеянг откри за Арсенал, но в края на мача, останали с човек повече, гостите от Лестър успяха да изравнят.

Герой бе голмайсторът на "лисиците" Джеймс Варди, който донесе така ценната точка на своя тим, която му гарантира четвърата позиция след изиграването на кръга.

Снимка: Getty images/Gulliver photos