Черно море и ЦСКА 1948 завършиха наравно и в третия си мач през този сезон.

След две нулеви ремита в редовната му част, сега двата тима си отбелязаха по гол, завършвайки 1:1 във втория кръг от плейофите.

Точка, която не промени особено положението за двата тима в класирането и не им помага кой знае колко в битката за Европа.

Разбира се, за ЦСКА 1948 далеч по-важният мач е в сряда, когато отборът се изправя във финала за Купата на България срещу Лудогорец.

Именно заради това съвсем логично днес имаше момент на пестене, най-вече в единоборствата.

Черно море от своя страна се надяваше на победа, с която да изпревари четвъртия в класирането Левски, но "моряците" останаха на точка зад "сините", които все още не са изиграли и мача си от този кръг.

Мач, в който гостите успяха да оползотворят една от опасните си контраатаки през първата част, когато Георги Русев се озова на чудесна позиция и откри за 1:1.

Черно море обаче направи всичко по силите си да изравни и съвсем заслужено го стори в самото начало на втората част, когато след серия карамболи и избити удари, топката се озова в Алекс Фернандес, който не сбърка.

Най-интересните минути в този мач безспорно бяха петте добавени от главния рефер, когато вместо двата тима да пазят точката, те си размениха по няколко чисти положения.

Три шанса за гостите и един за Черно море, които обаче не доведоха до гол. Така мачът завърши наравно, от което сякаш най-щастлив ще бъде отборът на Левски.