След седем мача със седем гола и ниво на футбола, което не впечатли особено в рамките на уикенда в Първа лига, пловдивският Локомотив и Черно море затвориха този пети кръга с безспорно най-интригуващия мач в него.

"Моряците" успяха да постигнат късен обрат и спечелиха с 2:1 гостуването си на "Лаута", което по традиция е едно от най-трудните за всеки роден тим през сезона.

Мачът бе несъмнено най-интересен в кръга не само заради трите попадения, но двата тима предложиха страхотен атакуващ футбол и имаха още доста положения за гол, особено през второто полувреме.

Черно море обаче бе отборът, който успя да изтръгне победата, а любопитен факт е, че в съперничеството между тези два традиционни за родния футбол клубове, гостът не бе печелил от 16 срещи насам, когато отново "моряците" спечелиха на "Лаута".

Мач, който също така противопоставяше двама от най-сериозните треньори у нас един срещу друг в лицето на Любослав Пенев и Илиан Илиев, като в крайна сметка националният селекционер излезе победител в сблъсъка.

А първото полувреме на "Лаута" се развиваше в постното темпо, което бяха задали срещи от кръга преди него. Все пък въпреки нулевото реми на почивката, двата тима имаха своите положения, като най-чистото от тях се откри пред Асен Дончев от Черно море.

В началото на втората част и двата тима имаха по шанс за гол, а откриващото попадение падна в 62-ата минута, когато Каракашев изведе Жулиен Лами, а той с хубав диагонален шут откри.

Снимка: БТА

Макар играчите на Локомотив бурно да отпразнуваха попадението, то на съдиите им бяха нужни доста минути, за да начертаят прецизно ВАР линиите и да признаят попадението, като от показаното ни повторение така и не останахме убедени, че позицията на нападателя на домакините е редовна.

Черно море обаче показа защо е вицешампион от миналия сезон и изигра отлично втората половина на това второ полувреме и в крайна сметка си заслужи обрата, постигнат в рамките на по-малко от 10 минути.

Първо Исмаил Иса изравни, след като ударът му с глава след центриране на Дуду бе избит от вратаря, но Иса се ориентира перфектно в малкото наказателно поле и успя сам да довкара при добавката за 1:1.

Черно море заигра още по-силно след изравнителния гол и Влатко Дробаров с глава успя да донесе обрата в 82-ата минута - 2:1 за "моряците" и изключително ценна и престижна победа на "Лаута".

Така Черно море събра 10 точки от първите си пет кръга, а Локомотив има с три по-малко. Притеснителното за пловдивчани е, че загубиха и двата си сериозни теста у дома - този срещу Левски и този срещу Черно море.