Рома отпадна сензационно от турнира за Купата на Италия с 1:2 у дома на четвъртфинал срещу Кремонезе.

Жребият не можеше да е по-добър за "вълците" на Жозе Моуриньо - пред пълните трибуни на своя "Олимпико" срещу съперник, който продължава да няма победа през сезона в първенството и е твърдо последен в Серия А.

Гостите скъсаха всякакъв сценарий за лесен домакински успех с гол на Сирил Десерс от дузпа в 28-ата минута и автогол на Зеки Челик в 49-ата.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Рома всъщност "се самоуби" пред невярващия поглед на Жозе - за първото попадение играч на гостите открадна топката в центъра от последния в отбраната Кумбула и излезе сам срещу Руи Патрисио, който го фаулира в наказателното поле. А при втория топката излизаше встрани от вратата при шута на играч на Кремонезе, но Челик я бутна в мрежата си.

В края Андреа Белоти върна попадение, но твърде късно. Рома отпадна, бе освиркан от 70 хиляди тифози, а Моуриньо направо бе извън кожата си от пропуснатата възможност.

Тя е една от двете за трофей през сезона (другата е Лига Европа) и изглеждаше реалистична. Ако римляните финишират без отличие, а не успеят и да стигнат до топ 4 в първенството, определено сезонът няма да е успешен за Специалния и отбора му.

След изненадата на "Олимпико", вместо два полуфинала на разменено гостуване Рома - Фиорентина, ще гледаме Кремонезе - Фиорентина.

Тимът от Флоренция заслужи мястото си на полуфинала с 2:1 над Торино по-рано днес у дома.

Интер също е полуфиналист и чака победителя от двойката Ювентус - Лацио (мачът е в четвъртък).