Германия си гарантира място в следващата фаза на Лигата на нациите. Бундестима спечели с 1:0 срещу Нидерландия в група 3 на Лига "А", като така събра 10 точки и си гарантира едно от първите две места в крайното класиране, даващи право на участие в четвъртфиналите на турнира.

Дебютантът Джейми Левелинг бе звездата на вечерта, ознаменувайки първия си мач за страната с победен гол. Нападателят на Щутгарт всъщност вкара два пъти, но при първото попадение ВАР се намеси и доста спорно доведе до отмяна на гола.

Преди мача от Бундестима уважиха отказалите се наскоро Мануел Нойер, Томас Мюлер, Илкай Гюндоган и Тони Кроос. Те получиха награди от футболния съюз, а феновете на "Алианц Арена" вдигнаха хореография с ликовете им.

Левелинг вкара още в третата минута, когато реализира след рикошет, но се оказа, че Серж Гнабри, който му асистира, е бил в тънка засада.

Все пак час по-късно младокът се разписа отново и вече от редовна ситуация. в 63-ата минута той бе точен, отново след рикошет и не сбърка за 1:0.

Като цяло Германия имаше повече шансове, а единствената по-сериозна възможност за "лалетата" бе греда на Чави СИмонс петнадесетина минути преди края.

Така 34-годишният деюбтант Оливер Бауман, вторият най-възрастен в историята на страната, запази суха мрежа в първия си мач за Маншафта.

Германия е лидер с 10 точки, а после следват Нидерландия и Унгария с по 5, както и Босна с 1.

Унгарците победиха босненците с 2:0 като гост