Ден номер 6 на Евро 2024 не изневери на досегашната серия от вълнуващи мачове из стадионите в Германия.

ГАЛЕРИЯ СЪС СНИМКИ ОТ ДНЕШНИТЕ МАЧОВЕ ВИЖТЕ ТУК>>>

Програмата стартира с двубоя на опрените до стената хървати, които след загубата от Испания имаха нужда от задължителна победа срещу Албания, за да запазят шансове за класиране напред. Модрич и компания изиграха кошмарно първо полувреме и се оказаха догонващи в резултата, през втората част стигнаха до светкавичен обрат, преди в последната секунда Албания да стигне до изравнителен гол за крайното 2:2.

Така "шахматистите" останаха на дъното в група В с 0 точки и почти сигурно ще отпаднат, тъй като в последната си среща излизат срещу Италия и дори да спечелят, ще трябва да чакат развръзките из другите групи, за да имат шанс да се класират като един от най-добрите трети отбори. Утре е дербито между Испания и Италия, а сметките сочат, че ако двата гранда направят "приятелски" хикс, ще си подпечатат продължаването напред.

След това дойде ред и за развръзката в Група А, където домакинът Германия влезе като фаворит срещу Унгария след онова смразяващо 5:1 срещу Шотландия на старта. Бундестимът отново показа солиден футбол и не остави шансове на съперника, печелейки с 2:0.

Голмайсторите бяха добре познати - Мусиала и Гюндоган, а след тази победа Германия стана първият отбор, който и на теория се класира за осминафиналите.

Унгарците пък остават на дъното с 0 точки и ще гонят задължителна победа в последния мач, надявайки се на чудо.

Getty Images

В късния двубой от програмата Шотландия опита, но не успя да спечели срещу Швейцария. Мачът завърши 1:1 и на практика класира "кръстоносците" напред - те имат 4 точки на втората позиция след лидера Германия.

Срещата ще се запомни и с уникалния гол на Джердан Шакири. Халфът получи топката извън наказателното поле и с мощен шут и впечатляващата парабола я прати право в сглобката на шотландската врата. Или както се казва на жаргон - обра паяжината на гредите.