Седмият ден на световното първенство в Катар приключи, а емоциите в него дойдоха от късните мачове, макар ранните два също да бяха интригуващи.

Денят започна с ранен сблъсък между Тунис и Австралия в група "D". Озитата се пребориха за победа с 1:0, като спечелиха на световно първенство за първи път от 2010 година насам, когато надвиха Сърбия с 2:1 на шампионата в Южна Африка.

Мичел Дюк отбеляза така ценното победно попадение за "кенгурата", които вече се намират в напълно сериозна позиция за прескачане на група, в която бяха считани за аутсайдер при наличието на европейските тимове на Франция и Дания.

Снимка: Getty images

Тунизийците пък остават с минимални шансове за продължаване напред, защото след два мача имат една-единствена точка, завоювана в първия им мач от турнира (0:0 срещу Дания).

ГАЛЕРИЯ ОТ ДНЕШНИЯ ДЕН>>>

Полша мечтае за първо участие в елиминациите на Мондиал от 1986-a насам. "Дружина Полска" надви Саудитска Арабия с 2:0 и така всички бързо забравиха за сензационната победа на арабите над Аржентина в предишния мач.

Украшението на полския успех бяха спасената от Войчех Шчесни дузпа, която можеше да даде друго развитие на двубоя при 1:0 за поляците, както и дебютното попадение на Роберт Левандовски на световно първенство. Голмайсторът се поправи за пропуснатата дузпа срещу Мексико, като сълзите на лицето му казваха всичко необходимо.

Лева вкара в 82-ата минута, а преди това асистира на Пьотр Желински за първия гол в мача в края на първата част. Полша има четири точки след два мача и шансовете за преминаване на груповата фаза са напълно реални.

Франция се превърна в първият осминафиналист на тазгодишното първенство.

Световните шампиони сложиха точка на прокобата, властваща в предишните три мондиала. А именно, че отборът, който е спечелил предходния шампионат, отпада още в групите на следващия. "Петлите" надвиха Дания с 2:1, за да продължат с пълен актив след два изиграни мача.

Големият герой за селекцията на Дидие Дешан бе Килиан Мбапе. 23-годишняит голмайстор на Пари Сен Жермен вкара и двата гола, като така вече има 7 на световни финали.

Попадението за датчаните бе дело на Андреас Кристенсен. Дания има само точка след два мача, като излиза за задължителна победа срещу Австралия в последния кръг.

Аржентина пък взе първата си победа и дори може да завърши на първо място в групата си. Лео Меси и компания загубиха шокиращо от Саудитска Арабия в първия си двубой, но сега надвиха с 2:0 Мексико в изключително здрава битка пред 88 хиляди души на стадион "Лусаил".

Гениален гол на Лео Меси, който бе №8 за него на световно първенство, даде преднина на аржентинците в 64-ата минута - 1:0.

Съпротиват на мексиканците окончателно бе пречупена три минути преди края, когато Меси асистира на Енцо Фернандес, а той от своя страна също заби прекрасен гол за 2:0.