Лацио и Рома завършиха наравно 0:0 в голямото дерби на италианския футбол от 12-ия кръг в Серия "А".

Двубоят по традиция се очакваше с голям интерес в столицата Рим, но не предложи кой знае какво зрелище с изключение на няколко нерви моменти и една греда за "орлите", дело на Луис Алберто в средата на първата част.

И двата тима имат проблеми през този сезон, като Рома остава на седмата позиция с 18 точки, а Лацио е десети с една по-малко. Дербито на Рим за последно беше завършвало без голове през април 2018 година, като в последните години Лацио има леко предимство в тези мачове.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДЕРБИТО ТУК >>>

В друг двубой от днес шампионът Наполи капитулира при домакинството си на Емполи и загуби с 0:1.

Победният гол за гостите падна в добавеното време, а негов автор стана Виктор Коваленко.

Така Наполи е четвърти и се отдалечи на цели осем точки от лидера Ювентус, който е с 29. Втори е Интер с 28 и мач по-малко, а трети Милан с 23.