Щутгарт и Байер Леверкузен завършиха наравно 1:1 в дербито на върха в Бундеслигата в 14-ия кръг.

Двата тима изненадват позитивно с представянето си през този сезон, като "аспирините" са първи с 36 точки, а швабите са трети с 31, на една зад втория Байерн Мюнхен.

Днешното равенство остави Леверкузен непобеден, като тимът на Шаби Алонсо е с 11 победи и три равенства.

Мачът днес беше изпълнен с голови положения за двата тима и резултатът сякаш е заслужен. Домакините от Щутгарт поведоха в 40-ата минута с гол на Крис Фюрих, който вкара на опразнена врата след пас на Йоша Ваньоман.

В 47-ата минута Леверкузен изравни по идентичен начин. Флоран Вирц бе точен на далечната греда след пас на Виктор Бонифейс.