Манчестър Сити постигна очаквана, но изненадващо трудна победа над аутсайдера Лутън Таун като гост в 16-ия кръг на Висшата лига.

Шампионите без звездата си Ерлинг Холанд трябваше да правят обрат през второто полувреме за крайното 2:1, като по този начин спряха серията си от четири мача без успех в първенството. Те вече имат 33 точки на четвъртото място и са на четири зад лидера Ливърпул.

Лутън в поредно домакинство срещу голям отбор показа вдъхновението си, след като направи равенство 1:1 срещу Ливърпул и загуби драматично в края с 3:4 срещу Арсенал. "Шапкарите" обаче остават в зоната на изпадащите на 18-о място с девет точки.

Фил Фоудън направи два ранни пропуска за "гражданите" не без помощта на вратаря Томас Камински, който спаси ударите му.

Сензационният гол за Лутън падна в продължението на първата част, когато Андрюс Таузънд центрира от десния фланг, а Илайджа Адебайо на далечната греда насочи точно топката с глава.

В 59-ата минута Сити бе на сантиметри от попадението, когато Рубен Диас удари греда със силен шут след пас на Нейтън Аке.

Все пак логичното се случи в 62-ата минута с красиво попадение с левия крак на Бернардо Силва. Португалският национал по перфектен начин насочи топката в далечния ъгъл с фалцовото си изпълнение.

Пълният обрат пък бързо стана факт с гол две минути по-късно. Джак Грийлиш се разписа след подаване на Хулиан Алварес при контраатака.

В друг мач от кръга Евертън продължи възхода си и победи Челси с 2:0 на "Гудисън парк".

Това беше четвърти успех в последните пет мача за тима на Шон Дайш, а този на Маурисио Почетино загуби второ поредно гостуване след това от Манчестър Юнайтед.

Голове на Абдулай Дукуре в 54-ата минута и младия Люис Добин в 92-ата донесоха актив от 13 точки на "карамелите", като те са на 17-о място. Ако не бе наказанието от Висшата лига, те вече щяха да са в топ 6. Челси пък остава 11-и с 19 точки.

В лондонското дерби от днес Фулъм разгроми Уест Хям на "Крейвън Котидж" с 5:0.