Отборите на Ливърпул и Манчестър Сити са безспорно най-добрите в Англия тази година, а може би и в целия свят.

Двата тима водят ожесточена футболна война на няколко фронта, а днес Ливърпул спечели нейния пореден рунд.

В ново изключително зрелище, мърсисайдци победиха с 3:2 и се класираха за финала на ФА Къп.

Така Ливърпул запази жива мечтата за митичния "куадрупъл", до който нито един тим в историята на английския футбол не е достигал.

Става въпрос за трофеите от двете национални купи, титлата в първенството, както и европейският трон в Шампионска лига.

Ливърпул вече спечели Купата на Лигата, сега е на финал за ФА Къп, в шампионата е само на точка от днешния си противник, а в Шампионска лига е на полуфинал, където няма да е изненада, ако видим финал между тези два тима.

А днес всичко изглеждаше решено в края на първата част, в която Ливърпул просто разсипа своя опонент и поведе с 3:0.

Ибрахима Конате откри още в деветата минута след корнер, а малко по-късно ужасяваща проява на резервният вратар Зак Щефен, направи подарък на Ливърпул за 2:0.

Американският страж на Сити се запави с чистенето на една наглед лесна топка, като в крайна сметка Садио Мане се хвърли в краката му и вкара.

Тези 45 минути бяха просто ужасяващи за тима на Сити, който все пак не бе и с оптималния си състав на терена. Краят им дойде с втория гол в мача на Садио Мане и общо трети за Ливърпул.

"Небесносините" надежди обаче се върнаха още с началото на втората част, защото в първата атака Джак Грийлиш намали за 1:3 и сякаш мачът получи нов импулс.

Алисон трябваше да прави две страхотни спасявания, а последната 90-а минута Бернардо Силва вкара нов гол за Сити, което означаваше 2:3 и вълнуващи заключителни минути.

В тях Сити отправи няколко удара, но нито един от тях не бе достатъчно опасен, че да донесе изравнителен гол и продължения.

Така Ливърпул е на финал, а утрешния мач между Челси и Кристъл Палас ще излъчи опонента на мърсисайдци.