Българските национали имаха силна неделя по европейските терени, свързана с голове и решителни асистенции за клубовете им.

Тон на добрата неделя даде Филип Кръстев, който се разписа за крайното 3:0 на своя Цволе срещу Хераклес в нидерландския елит.

Това бе втори гол на Кръстев през сезона, а за Цволе бе първи успех след ужасния старт на сезона с три поредни поражения.

В истинско шоу, но с неприятен край бе замесен българският Шльонск (Вроцлав) в полския елит.

Капитан на полския вицешампион е Алекс Петков, който направи нов силен мач и се разписа в 32-ата минута, когато обаче Шльонск вече изоставаше с 0:2 от Погон.

Страхотното първо полувреме на мача завърши при резултат 3:2 за Погон, а на почивката в центъра на отбраната за Шльонск се появи друг наш национал - Симеон Петров, който застана рамо до рамо с Алекс Петков.

И Симеон Петров също успя да вкара гол, но Шльонск загуби визитата си с 3:5, като след страхотния минал сезон, сега отборът има своите трудности и е записал едва четири точки за първите шест кръга.

Решителна поява от пейката пък имаше Кирил Десподов, който бе с ключова роля при ценна победа на гръцкия шампион ПАОК.

Родният национал се появи на терена в 86-ата минута, когато ПАОК играеше при резултат 1:1 в гостуването си на Атромитос.

В последната 90-а минута солунският клуб обаче получи пряк свободен удар, с който се нагърби Десподов. Българинът центрира отлично, а Мади Камара се разписа за победата с 2:1.

Това продължи перфектният старт на сезона за ПАОК, който има три победи от три мача.

В италианската Серия "Б" Петко Христов изведе Специя с капитанската лента, а отборът направи обрат, за да победи Чезена с 2:1.

Христов игра цял мач, а Специя постигна драматичния успех с попадения в 84-ата и 101-ата минута на двубоя.

По същото време неговият брат близнак Андреа, игра цял мач за тима на Козенца, който направи 1:1 в гостуването си на Палермо.