Кирил Десподов изигра едно полувреме за ПАОК, който от днес е едноличен лидер в гръцкия шампионат.

След гола си срещу Панатинайкос шрез уикенда, футболист №1 на България отново си заслужи титулярно място в мача срещу Ламия, но бе заменен още на почивката.

ПАОК все пак спечели мача с 3:1, а благодарение на резултатите от другите срещи, Десподов и компания вече са еднолично на върха.

Гостите от Ламия, които заемат последното място в плейофната шестица успяха да открият резултата в началните минути на мача, а въпреки превъзходството си, ПАОК дълго време не успяваше да изравни.

Това все пак се случи в добавеното време на първата част, когато Андрия Живкович асистира, а Йоанис Михаилидис се разписа за 1:1.

На почивката очевидно недоволният Разван Луческу извърши цели три промени, една от които бе изваждането на Кирил Десподов от игра.

Стигна се и до четвърта смяна в 65-ата минута, а тя бе ключовата, защото в игра се появи австриецът Щефан Шваб, който успя да вкара два победни гола.

Той вкара за 2:1 в 70-ата минута и за 3:1 в самия край от дузпа.

Така ПАОК събра актив от 66 точки и вече има с една повече от втория АЕК, който загуби с 1:2 атинското дерби срещу Панатинайкос.